5 תירוצים שלא ימנעו מכם להגשים חלום ולעסוק במה שבא לכם

להקים עסק, לשנות עיסוק או ללמוד משהו חדש; 5 תירוצים נפוצים שמונעים מכם להגשים את החלום ולעשות שינוי. מזהים חלק מהם?

אתם חושבים על זה מדי בוקר בפקק, או אחרי יום רע בעבודה – על החלום להשיק עיסוק צדדי מכניס שאולי אפילו יהפוך לעיסוק העיקרי, או לעשות כסף מבלוג מצליח. אך ברגע כשמעמיקים במחשבה הזו, קולות אחרים, אופטימיים פחות, מעלים את הספקות שמורידים אתכם מהרעיון. לפחות עד הפעם הבאה. האם אלה הם קולות שצריך להקשיב להם, או רק תירוצים?

ומדי פעם, כשאתם רואים מישהו שעוסק בתחום שאתם חולמים לעסוק בו, עצמאי לגמרי ומצליח, הקנאה גואה ומזכירה לכם, מה אתם באמת רוצים לעשות בחיים. אז למה לא? כי.. תירוצים.

5 תירוצים שהגיע הזמן להוציא מהלקסיקון, יחד עם כמה סיבות טובות לעשות זאת:

1. "אין לי זמן"

מתחילת שנות העשרים, הלו"ז נעשה צפוף – סטודנטים עסוקים בתמרון בין עבודה ללימודים, אחר כך מתחילים לעבוד בעבודה רצינית, משם ההורות לוקחת איתה את הדקות האחרונות שנותרו להשקעה עצמית ובינינו, לפעמים החשק להשקיע את הזמן הפנוי, מנותב אוטומטית לצפייה של עוד פרק בסדרה (או שניים, שלושה). העניין הוא כזה – הגשמת חלומות היא תהליך שדורש מחוייבות ותכנון. זה לא יקרה סתם ככה, והזמן הזה? הוא יחלוף בכל מקרה ואתם עלולים להתחרט שלא ניסיתם. רוצים להציב יעד הגיוני? אפשר להתחיל בהגדרה פרקטית של זמן שתקדישו לזה, אבל חשוב שתהיו ספציפיים. למשל, שלוש שעות בשבוע, בשעה שמונה בערב. אם אין לכם את זה, מה באמת יש לכם?

5 תירוצים שלא ימנעו מכם להגשים חלום ולעסוק במה שבא לכם

2. "אני לא מספיק מנוסה"

החששנים אומרים "נלמד עוד קורס", או "נתנסה בעוד עבודה בחינם", בעוד שהאמיצים פשוט קופצים למים – לומדים איפה שאפשר (והיי, יש היום מיליון מקורות מידע!), מתנסים בזול, אבל מעניקים לעצמם את החירות לצאת לדרך. זה לא אומר שאפשר להתחיל לעסוק בכל תחום ללא ידע, אבל זה כן אומר שבכל תחום יש איזושהי מדרגה ראשונה, שממנה אפשר לצאת לדרך בבטחה. חשוב גם לזכור שאין תחום שבו יש רק מומחים, וגם הלקוחות מבינים זאת, ומחפשים בהתאם לתקציב. שם, ההזדמנויות להתחיל לקחת עבודה צדדית ששכר בצידה, מחכה לכם.

3. "לא אצליח להתפרנס מזה"

השאלה שצריך לשאול פה היא – האם ניסיתם להתפרנס מזה? אז אולי שווה קודם כל לנסות, בלי לעזוב את העבודה כמובן – להרוויח מעט מהצד. מן הסתם, כל הכנסה חייבת להיות מדווחת ולכן אפשר לפתוח תיק של עוסק פטור ממס וזה הזמן למצוא רואה חשבון טוב. איפה משיגים לקוחות? באמצעות מיתוג טוב בפייסבוק (עמוד ייצוגי שיצבור קהל יעד), ובעזרת אתרים המספקים שירותים המתווכים בין פרילנסרים ולקוחות. תתחילו, קחו עבודה אחת ומשם, תסללו את הדרך. בהתחלה זה יהיה מעט מדי, אבל אם תמשיכו לקבל עוד עבודות, זה יוכל להפוך בהדרגה להכנסה העיקרית שלכם.

5 תירוצים שלא ימנעו מכם להגשים חלום ולעסוק במה שבא לכם
נכון, לפעמים הציוד עולה כסף…

4. "זה לא הזמן הנכון"

בדיוק כמו בתירוץ ה"אין לי זמן" – כל תקופה בחיים והסיבות שבה לדחיית הנושא. אתם יכולים לחכות עד שיהיה לכם זמן פנוי ונוח יותר, אתם יכולים להמתין עד שהילדים יגדלו קצת, ואתם יכולים למצוא את עצמכם בגיל ארבעים או יותר, מצטערים על הזמן שכן יכולתם להשקיע בהגשמת החלום הזה. כי לא משנה באיזו תקופה, אם הייתם מחליטים שזה כן הזמן הנכון, הייתם מקדישים קצת מעצמכם, מדי פעם, בסופו של דבר הייתם מגיעים למטרה כי בינינו, אף פעם זה לא הזמן הנכון והתנאים לעולם ייראו קשים ובלתי אפשריים, אבל כל מה שצריך כדי להצליח זה לא הזמן הנכון, או התנאים, זה הלך הרוח הנכון.

5. "זה עלול להיכשל"

אוקיי, עליתם עלינו, אתם עלולים להיכשל. והאמת היא שרוב הסיכויים הם שתיכשלו, לפחות בפעם הראשונה ואולי גם בפעם השניה. אבל תשמעו משהו – מניסיון לניסיון אתם תהיו מיומנים ומנוסים יותר, כי כבר למדתם מטעויות קודמות ואתם יודעים מה לא כדאי לעשות, ממה צריך להיזהר ועוד. אם נכשלתם פעם אחת, שבו וכתבו לעצמכם את המסקנות והבינו איפה טעיתם, ומה לא היה בסדר ופשוט תלמדו מזה. אז מתישהו, אם תהיו נחושים מספיק, אולי בפעם הבאה זה באמת יצליח.כל עוד תעשו דברים בצורה מושכלת מבלי לעשות צעדים מסוכנים כמו מיד לעזוב את העבודה, להשקיע סכומים גבוהים בלי להיות מחושבים מספיק, עקביות ודבקות במטרה יביאו אתכם להגשמת החלום הזה.

5 תירוצים שלא ימנעו מכם להגשים חלום ולעסוק במה שבא לכם
החשש ללמוד משהו שאולי לא יצליח בסופו של דבר, מוכר לכולנו

תמונות: Kaboompics

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

המיוחדים של החודש

מה עוד מעניין אצלנו