חופש לארנבונים: יש מוצרי קוסמטיקה ללא ניסויים והם מעולים!

כשהשיח סביב טבעונות הולך וגואה, קשה שלא לתת את הדעת על מוצרים לא מוסריים, כמו איפור. הכירו את אל סבג, הפנים שמאחורי הבלוג הטבעוני Elle Beauty ואחת ממנהלות הקבוצה "יפות ללא אכזריות"

כל כך כיף להתאפר, ולצרוך איפור ובינינו, למי יש כוח לבדוק כל מוצר ומוצר ולוודא שלא נוסה על בעלי חיים? אבל יש מי שסבור שמדובר באחריות של כולנו, וככל שנוקיע מוצרים כאלה, נעלים אותם מהמדפים יום אחד. ולבסוף, כשהכסף שלנו יקנה רק איפור מוסרי, כך ירבו כאלה מוצרים.

אל סבג,  בת 25, מאזור השפלה, היא זו שעומדת מאחורי בלוג האיפור הטבעוני Elle Beauty וגם מתפקדת כאחת ממנהלות קבוצת הפייסבוק "יפות ללא אכזריות". אל פועלת מתוך הבלוג שלה במטרה לחשוף מוצרים טבעוניים ולא מנוסים טובים וגם, לעשות קצת כיף.. הרי מדובר באיפור וטיפוח. לאל ערוץ יו טיוב עשיר ובו סרטונים בסגנון How To שמלמדים איך להתאפר נכון ובהם היא גם סוקרת מוצרים שונים. הנה סרטון מאוד מושקע שלה על לוק אדום בוהק…

אז… בואו נדבר על זה:

למה ומאיזה גיל את אוהבת איפור?

"יש לי אמא מאוד מטופחת, היגיינית ואסתטית. מאז שאני זוכרת את עצמי נחשפתי לנושא וזה התחיל מאיפור לתחפושות פורים ועבר לאט לאט להתנסות בעצמי כמו אייליינר, צלליות ועוד. בגיל 18 עברתי לזה בצורה יותר רצינית והתחלתי לרכוש עצמאית מוצרים ולאט לאט לגבש התאמה של גוונים ועוד."

מתי הקמת את הבלוג שלך?

"הבלוג הוקם לפני 5 שנים וקצת. זה היה צורך ממוקד של ריכוז סקירות מוצרים במקום אחד מסודר."
אל פעילה בולטת גם כאדמינית בקבוצת הפייסבוק "יפות ללא אכזריות", העוסקת באיפור שלא נוסה על בעלי חיים. הקבוצה הוקמה ב-2012, ונכון לשורות אלה מונה כבר קרוב ל12,000 יפות.

למה משנה לך אם עשו ניסויים בבעלי חיים עבור האיפור והתכשירים בהם את משתמשת?

קודם כל, נחשפתי לזה דרך פרויקט נפלא שנקרא "יום חופש לארנבונים" שנועד לחשוף את הנושא לאנשים דרך פוסטים בבלוגים של בלוגריות, שכל אחת כותבת מנקודת מבטה. כשנתקלתי בפוסטים הבנתי את הנושא וזה היה מהיר – החלטתי באותו היום על המעבר, לא חזרתי לרכוש ממותגים מנסים וזה כבר 4 וחצי שנים בערך ככה. וזה משנה, כי כשנחשפים לאכזריות קשה להתעלם, לפחות אני, לא יכולתי להתעלם ולעצום עיניים בתחום שממילא הוא מותרות והשפע שגיליתי בתחום היה מדהים. עד היום 🙂

האם יש קשר בין העיסוקים הוירטואליים לבין העבודה שלך בחיי היום יום?

לגמרי לא, שונה לחלוטין וזה חלק מהסיבות שאני בוחרת לא לשתף ולערבב. חשוב לי לשמור על פרטיות מסוימת.

מה היית מקווה שהקבוצה בפייסבוק תשיג?

בינתיים אנחנו מצליחות להגיע ללא מעט אנשים וזה מבורך ומדהים אבל כן הייתי רוצה שאולי נגיע ליותר לכותרות, כתבות באתרים גדולים, אולי תוכניות טלויזיה לאלה מבנינו שיכולות ורוצות להיחשף.

לא מתחשק לך לפעמים לקנות איפור ואז את רואה שהוא נוסה? מה את עושה עם עצמך באותו רגע?

בכנות, יש מספר מוצרים מסויים שלא מצאתי לו עדיין תחליף אז יש מקרים שאני נזכרת וחושבת "אוח, חבל שיש בכלל ניסויים", אבל אני מתיישרת מהר ונזכרת למה בחרתי בזה והאמת היא שלרוב אני מוצאת כל מה שאני צריכה במוצרים שלא נוסו, אז אין לי הרבה חרטות או תחושות אכזבה, כי המטרה שווה את זה ביג טיים.

מהו הפוסט שאת הכי גאה בו בבלוג שלך?

יש כמה פוסטים שאני ממש אוהבת כי התאמצתי ברמה מזעזעת להוציא אותם ואחד מהם הוא מדריך להצללות והארות (קונטורינג).
זה בעצם מדריך להצללות בעיקר וקצת גם על הארות אבל המיקוד על הצללות ואני בעצם שמה את עצמי שם כדוגמה חיה, נותנת המון טיפים וטריקים ועצות והכל מהנסיון האישי שלי בנושא, ממה שצברתי עם השנים.

מאז הלידה, יש לי פיגמנטציה וכתמים על עור הפנים. האם יש לך פתרון שלא כולל מוצרים שנוסו על בעלי חיים?

אוו, זו שאלה מאוד קשה ולא קלה.. אני מודה, אין לי ידע מקצועי, מעולם לא למדתי את הנושא בצורה מעמיקה או מקצועית אבל
אני מאמינה שיש בשוק כנראה מוצרים שיכולים לשפר (בדגש על לשפר, פחות מאמינה בלהעלים אבל מאמינה שכנראה יש כאלה)
את המצב והנראות של הפיגמנטציה והכתמים אך לצערי לא ידוע לי על מוצר ספציפי. דווקא בגלל שאין לי דברים כאלה באופן אישי אז גם לא ניסיתי מוצרים כאלה אבל אני מאמינה שקוסמטיקה שלא נוסתה היא בדיוק כמו נוסתה – זה קוסמטיקה, ההבדל היחיד הוא העדר הניסויים ולא איכות המוצרים או האפקטיביות שלהם. יש מותגים מקצועיים שלא נוסו כמו: הולילנד, ג'יג'י, אנה לוטן, קארט ועוד בסגנון שיש ברשימה של מאיה בקבוצה, אז אני אז מניחה שמשהו מהמותגים האלה בטח עשוי לעזור.

תמונה ראשית: pixabay

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

המיוחדים של החודש

מה עוד מעניין אצלנו