איך נראית חופשת הלידה של צלמת תינוקות "ניובורן"?

הכירו את מיטל זיקרי, צלמת מוכשרת המתמחה בצילומי תינוקות "ניו בורן" וצילומי משפחה וזוגות ובין היתר, גם אימא לשניים בעצמה. אז איך נראית חופשת הלידה שלה?

בסטודיו קטן, מעוצב ומוקפד הממוקם מאחורי ביתה שבפרדס חנה, מצלמת מיטל זיקרי תינוקות זעירים, בתוך עננים, לוכדי חלומות וחביות קטנטנות. התינוקות לבושים בצורה מתוקה להחריד – חובשים כובעי צמר עם אוזניים, מחבקים דובון וממיסים את הלב. הסטודיו עצמו נראה כאילו מנותק מהסביבה שלו; מעוצב בטעם טוב ובגוונים רכים ונעימים. גם הטמפרטורה מותאמת לרכים הקטנים, אשר ברוב המקרים עוד טרם מלאו להם שבועיים. מהצד, אין ספק שמדובר בעבודת החלומות של המון נשים, ואולי היא באמת כזו. יחד עם זאת, גם בעבודת חלומות יש קשיים והתמודדויות שרק הנחושות ביותר להצליח, יעבירו הלאה כדי לשגשג בתחום.

מיטל זיקרי - צלמת ניובורן
בסטודיו חם ונעים, גם אם בחוץ גשום. צילום: ידין חסון

ממתי את עוסקת בתחום הצילום?

"צילום מקצועי החל כשהבן הבכור שלי נולד, לפני 4 וחצי שנים. הייתי מצלמת אותו ללא הפסקה כל יום, כל היום. במקביל התחילו קיצוצים בעבודה שבה עבדתי. הייתי פקידת מנכל בחברה גדולה, המנכ"ל פוטר וידעתי שאני הבאה בתור. כמה חודשים לאחר שחזרתי מחופשת הלידה קיבלתי מכתב פיטורים. האמת היא ששמחתי כי לא הייתי מאושרת שם. ואז חשבתי ללמוד צילום בקטע יותר מקצועי ומשם זה התחיל, אבל לא האמנתי שתחביב כזה יכול להפוך למקצוע. תמיד קינאתי באנשים שעבדו בעבודה שהם אוהבים. והנה זה הגיע גם אלי. אני ממש עובדת בעבודה שאני נהנית לקום אליה כל בוקר!"

מיטל זיקרי, צלמת תינוקות ניובורן
צילום: ידין חסון

מתי ידעת שאת רוצה להתמקד בצילום תינוקות ומשפחה, או שהתגלגלת לזה?

"האמת שמהתחלה ידעתי שזו הנישה שלי, אבל זה לא אומר שלא התפזרתי בתחילת הדרך. עוד לפני שהצילום הפך למקצועי הייתי מצלמת חברות ומשפחה, וממש כמה חודשים לפני שהתחלתי ללמוד צילום, צילמתי את בן דוד שלי ואשתו בהריון הראשון שלהם – זה היה עוד חובבני, אבל זה מה שנתן לי את הדרייב להבין שאני רוצה לעסוק בזה. בהריון השני הם כבר קיבלו בוק מקצועי."

כאימא עצמאית, איך נראית חופשת לידה ואיך מתמרנים בין הבית לעבודה?

"אז זהו, שלא ממש הייתה לי חופשת לידה. חזרתי לעבוד לאחר שלושה שבועות. בבקרים היתה לי מטפלת שהגיעה לכמה שעות כשצילמתי ואחר כך הייתי עורכת את התמונות במחשב כשהבן שלי ישן בעגלה. אם היו לי צילומים בשעות אחר הצהריים או בערב הייתי נעזרת בבעלי או באמא שלי. בגיל ארבעה חודשים הבן שלי כבר נכנס לפעוטון. זה לא קל, ויש גם הרבה רגשות אשמה, כי בתור שכירה אין סיכוי שזה היה קורה. אבל כשעוסקים במשהו שאוהבים ו"הידיים רועדות" כשלא מצלמים כמה ימים, זה מקבל משמעות אחרת. בנוסף, זה גם העסק שלי, אז אני לא יכולה להרשות לעצמי לתת לעסק להיות בהפסקה כל כך הרבה זמן. וכשאין ברירה, אין חופשת לידה ופשוט משלימים עם העניין. עם זאת, יש גם המון יתרונות לדעתי בלהיות עצמאית."


מה הדבר שהכי ממלא אותך בעבודה שבחרת לך?

"הכי ממלא אותי זו התוצאה, ובעיקר השמחה והתגובות של הלקוחות שלי. לפעמים ההודעות שאני מקבלת מהם אחרי שהם רואים את התמונות פשוט עושות לי את היום. מרגשות! הפידבק החיובי הזה ממלא ברמות מטורפות!"

מהם הקשיים העיקריים בעיסוק הזה?

"הקשיים הם בעיקר זמן משפחה – בעיקר כשאני עובדת בשעות אחר הצהריים. קשה לי עם הידיעה שאני עובדת במקום להיות עם הילדים שלי. אבל אני די מנסה לאזן ולא להגזים. משתדלת לא לעבוד יותר מדי ימים בשעות אחר הצהריים באותו שבוע."

טיפ לנשים שרוצות להגשים את עצמן ולצאת לעצמאות:

"אל תפחדי ללכת אחר החלומות שלך. אם את טובה במשהו ואת מאמינה בכל ליבך שאת טובה בו ויכולה להצליח, ללא ספק תצליחי"

לאתר של מיטל זיקרי, ולעמוד הפייסבוק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

המיוחדים של החודש

מה עוד מעניין אצלנו