איך להפסיק לכסוס ציפורניים אחת ולתמיד? מדריך מעשי בשלושה שלבים

אנשים שכוססים ציפורניים, לפעמים עושים את זה מספר עשורים וכבר לא מאמינים שאפשר להפסיק. העניין הוא, שזה לא נכון – אפשר להפסיק לכסוס ציפורניים בכל גיל!
יש דרכים רבות כדי לשבור את ההרגל הזה ואפילו להשיג ציפורניים טבעיות, חזקות ובריאות אחרי זמן לא רב. איך עושים את זה?

אבל קודם כל, אילו נזקים כסיסת ציפורניים עלולה לגרום?

כסיסת ציפורניים לרוב לא גורמת נזק קבוע לציפורניים עצמן, אלא לעור שמסביב להן. הציפורניים ישתקמו ויחזרו לצמוח, אבל העור שסביבן, לא תמיד.
העור שסביב לציפורניים מגן עליהן מפני חיידקים אשר יכולים להוביל לזיהומים. לכן, כשאתם מכרסמים את העור הזה, אתם בעצם חושפים את הציפורניים לחיידקים המצויים ברוק שלכם (אתם לא רוצים לדעת מה יש שם, אבל בואו נזרוק כמה מילים כמו "חיידקי צואה" ו"תולעים"). מעבר לזה, הכסיסה עלולה לגרום אפילו לנזק לשיניים, וגם לסתימות ולכתרים.

כולנו יודעים מה הפתרון, פשוט להפסיק לנשוך את הציפורניים. פשוט? לאלו שנלחמים בהרגל, לא כל כך. עם זאת ישנם צעדים שניתן לנקוט כדי להפסיק את הרגל.

שיטת שלושת השלבים להפסקת כסיסת הציפורניים

1.לתרגל Mindfulness

שום דבר לא יעבוד אם לא תתחילו לפתח תשומת לב למה שאתם עושים. Mindfulness היא שיטה לפיתוח מודעות ותשומת לב שתעזור לכם להפסיק לכסוס ציפורניים בהיסח הדעת. כדי להפסיק לכסוס ציפורניים צריך להיות מודעים למעשים ולרגשות שמובילים למעשה.

2. לזהות את הטריגרים

מתי אתם כוססים ציפורניים? זיהוי הטריגרים שגורמים לכסיסה לא פחות חשוב להצלחת התהליך. האם זה מתרחש בזמן לחץ? כשתדעו מתי אתם נשברים, תוכלו להתכונן מראש ולהגביר את רמת המודעות העצמית שלכם במצבים אלו. כי כשמדובר בכסיסת ציפורניים, תשומת הלב היא המפתח למניעתה.

3. לטפח את הציפורניים

אל תחשבו שהחלק הזה מיועד רק לנשים, כי הוא לא. טיפוח הציפורניים יעזור לכם מאוד לשבור את הרגל כסיסת הציפורניים. לגברים, מומלץ ללכת לטיפולי מניקור ואפילו למרוח מחזק ציפורניים שקוף. לנשים (ולגברים שלא דופקים חשבון…), להקפיד תמיד להיות עם לק מושקע. לק מושקע גם יעלה את רמת המודעות וגם בינינו, הרבה יותר מבאס להרוס.

ואם נראה לכם שעוד לא נולד הלק שתוכלו למרוח על הציפורניים האכולות שלכם, תחשבו שוב, כי יש המון סוגי מניקור שיכולים ממש להחמיא לציפורניים קצרות.

4. לא לוותר

כמו בדיאטה, כושר, לימודים וכל מטרה שמנסים להשיג בחיים – המפתח הוא לא לוותר. הכוונה היא שגם אם נשברתם, ונדמה שהרסתם הכל, תדעו שמחר יום חדש שבו תתחילו מההתחלה. לא משנה לא משנה כמה פעמים תישברו, תדעו שלסלוח לעצמכם ולחזור בחזרה למסלול זה הדבר החשוב ביותר. קחו בחשבון שכסיסת ציפורניים היא הרגל של שנים ואפילו של חיים שלמים. יכול מאוד להיות שלא תצליחו להפסיק בן לילה, אבל בתהליך שבו אתם לא מוותרים לעצמכם, הפלא הזה בהחלט יתרחש בסופו של דבר.

מוצרים שיכולים לעזור להפסיק לכסוס ציפורניים (ולטפל בנזקים)

1. מונעי כסיסה

יש מוצרים ספציפיים בשוק שיכולים לעזור להגביר את המודעות לכסיסה וליצור רתיעה ממנה. אחד מהם, הוא המוצר שמוסיף טעם רע, אבל מגיע היום בסגנונות מוצלחים יותר מבעבר.

2. מחזק ציפורניים

אחרי שנים של כסיסת ציפורניים, בוודאי תרצו לחזק אותן כדי לעזור להן להתאושש ולהתחזק. בשלב זה מאוד יעזור למרוח מחזקי ציפורניים מחומרים כמה שיותר איכותיים.

3. שמן הזנה לציפורניים

גם העור סביב הציפורניים זקוק להתאוששות. הוא אמנם לא יצמח כאילו מעולם לא כססתם אותו, אבל שמנים מסוימים יכולים לרכך ולעזור לו להתאושש ולהשתקם וגם, להקנות לו מראה בריא יותר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

המיוחדים של החודש

מה עוד מעניין אצלנו